Šodien plakātiem atlaide līdz 30%
Derīga pirkumiem vismaz 39 € vērtībā.
Melnā piektdiena 2023

Melnā piektdiena 2023

Gada lielākā iepirkšanās diena. Šogad Melnā piektdiena ir 24. novembrī. Mēs uzsākam izpārdošanu jau agrāk – pirmdien, 19. novembrī un svinam Melno nedēļu ar lieliskiem piedāvājumiem līdz pat Kiberpirmdienai 27. novembrī. Izmantojiet iespēju atrast lētus plakātus Ziemassvētkiem jau Melnās piektdienas un Melnās nedēļas laikā.

Pierakstieties jaunumiem jau šodien un saņemiet ekskluzīvus piedāvājumus un atlaides pirms visiem citiem.

Stāsts par Melno piektdienu
Melnā piektdiena aizsākās Amerikas Savienotajās Valstīs. Tā vienmēr ir piektdiena pēc Amerikāņu Pateicības dienas svinībām. Pirmo reizi šī diena kļuva par populāru iepirkšanās dienu 1924. gadā, kad Ņujorkas luksusa preču tirgotājs Macy’s paziņoja par svētku izpārdošanu Pateicības dienas parādes laikā Ņujorkā. Neilgi pēc tam arvien vairāk veikalu sekoja šai idejai. Tā nākamā piektdiena pēc Pateicības dienas kļuva par Ziemassvētku iepirkšanās sezonas sākumu un pavisam drīz par lielāko iepirkšanās dienu visā ASV. Melnā piektdiena nav oficiāla brīvdiena, tomēr lielākā daļa darba vietu un skolu ir slēgtas, lai sniegtu iespēju cilvēkiem iepirkties un atrast izpārdošanas preces veikalos un tiešsaistē.

Melnās piektdienas izcelsme
Melnās piektdienas nosaukuma izcelsme ir neskaidra. Pastāv uzskats, ka nosaukums cēlies veikaliem pārvēršot sarkano, zaudējumus apzīmējošo krāsu melnajā krāsā kā apliecinājumu tam, ka peļņa no iepirkšanās ar izpārdošanas akcijām šajā dienā ir strauji pieaugusi. Eksistē arī viedoklis, ka nosaukumu 1960. gadu sākumā ieviesa Filadelfijas policisti, saistībā ar pēc Pateicības dienas notikušajiem nemieriem.


Uz kampaņu