Šodien plakātiem atlaide līdz 30%
Derīga pirkumiem vismaz 39 € vērtībā.
Ko ņemt vērā, pārkrāsojot sienas

Ko ņemt vērā, pārkrāsojot sienas

Gudrs un vienkāršs veids, kā piešķirt telpai jaunu izskatu un sajūtu, ir to pārkrāsot. Telpas apdare izskatīsies kā jauna, un nepilnības kļūs nemanāmas. Jaunās izmaiņas liks vecajam un blāvajam izskatīties svaigam un atjaunotam.

1. Nepaļaujieties uz krāsu paraugiem – pārbaudiet savu krāsu izvēli!
Kurš gan nav pieļāvis kļūdu, paņemot nelielu krāsas paraugu no krāsu kartes un vēlāk atklājot, ka krāsa uz sienas nelīdzinās veikala paraugam? Tā droši vien ir sanācis mums visiem. Tā vietā pajautājiet veikalā nelielu krāsas paraugu un veltiet laiku, lai nokrāsotu nelielu sienas daļu. Tā jūs labāk sapratīsiet patieso krāsu un varēsiet pieņemt labāku lēmumu par to, vai krāsa no krāsu kartes patiešām būs tā, kas jums iepatikās veikalā.

Jotun Color Chart

Jotun Color Chart 2021

 

2. Dažādos apgaismojumos sienu krāsa mainās
Īpaši izteikti tas ir gaiši pelēkiem toņiem. Veikala spilgtajā gaismā gaiši pelēkais tonis var izskatīties līdzsvarots un dzeltenīgs, savukārt mājās uz sienas tas iekrāsosies zilā vai violetā krāsā, atkarībā no telpas apgaismojuma un citiem apstākļiem. Sienas krāsa ēnainā mājokļa daļā var izskatīties citādi, nekā tā pati krāsa saules gaismas pielietā telpā. Tā var mainīties arī atkarībā no dienas laika, vai tas ir saulains rīts vai mierīgs vakars. Lai pārliecinātos, ka izvēlaties pareizo toni, uzklājiet krāsu uz lielāka sienas laukuma un izpētiet, kā tā mainās dažādos dienas laikos uz dažādām sienām vienā un tajā pašā telpā.

3. Vizualizējiet kopējo tēlu
Neaizmirstiet, ka jūsu tikko nokrāsotās sienas ir jāsaskaņo ar mēbelēm un pārējo telpu. Vai jūsu vecās lietas atbilst jūsu jaunajai sienu krāsai, vai tomēr domājat iegādāties jaunas mēbeles? Ja jūs plānojat paturēt vecās mēbeles, saskaņojiet tās ar jauno sienu krāsu vai pat nomainiet dažas mēbeles un esošos tekstilizstrādājumus. Neaizmirstiet par grīdu!

4. Iedvesmojieties!
Labs veids, kā iegūt skaidru priekšstatu par to, kāds būs galarezultāts, pārkrāsojot sienas, ir sākt ar iedvesmojošiem attēliem. Uzziniet, ko ir paveikuši citi, kā viņiem tas izdevās un saglabājiet attēlus, kas jums patīk. “Pinterest” ir lielisks iedvesmas avots, kurā jūs ātri un viegli varat atrast to, ko meklējat. “YouTube” ir labākais avots, ja jūs meklējat video ar pamācībām vai jums ir jautājumi par materiālu un aprīkojumu. Tur varat aplūkot videoklipus un saņemt padomus par to, kā citiem ir izdevies kaut ko paveikt.

5. Ātrs remonts vai pārmaiņas ilgākam laikam?
Lielas telpas pārkrāsošana var būt sarežģīts process. Krāsošana prasa laiku, var būt nepieciešami vairāki krāsas slāņi, kā arī jānosedz, vai jāpārvieto mēbeles. Tas ir saistīts ar izdevumiem, jo krāsa nav bezmaksas.

6. Kvalitāte, nevis kvantitāte
Jūs varat iegadāties lielu daudzumu lētas krāsas, taču tās kvalitāte var nebūt pati labākā. Izvēlieties kvalitāti atbilstoši pielietojumam. Ja jūs krāsosiet jumtu vai sienas garāžā, piemērota būs lētākā krāsa. Tomēr, ja jūs krāsosiet sienas un griestus iekštelpās, mēs iesakām izvēlēties kvalitatīvu krāsu, kas kalpos un laika gaitā neveidos plaisas un nenodils. Izmantojot pārāk zemas kvalitātes krāsu, jūs riskējat veikt atkārtotu darbu un krāsot vairākas reizes. Tas var izmaksāt daudz dārgāk nekā sākotnēji iegādāta kvalitatīva krāsa. Droši jautājiet veikalā, taču neizvēlieties krāsu pēc tās zemās cenas – izvēlieties krāsu pēc kvalitātes un pielietojuma!

7. Saglabājiet krāsu kodus
Gandrīz visas šodien nopērkamās krāsas ir sajauktas ar citu krāsu, lai iegūtu siltāku vai vēsāku toni. Krāsu kodi ar sufiksu Y apzīmē siltu toni, savukārt krāsu kodiem ar sufiksu N ir neitrāls tonis ar noslieci uz aukstu toni. To ir svarīgi paturēt prātā, izvēloties krāsu mājokļa telpām, kā arī tad, ja vēlaties pasūtīt vairākas krāsas vai atjaunot krāsu vēlāk. Labs padoms ir nofotografēt uz iepakojuma esošo krāsu koda etiķeti, un, ja iespējams, saglabāt krāsas iepakojumu.

8. Krāsojiet virsmu
Ja vēlaties pārliecināties, ka pēc pārkrāsošanas iegūsiet gludu sienas virsmu, pievērsiet uzmanību pamatnei. Bieži vien ir nelieli nospiedumi, tapešu bojājumi, caurumi no naglām vai skrūvēm un citas lietas, kas var radīt nelīdzenu pamatni. Smilšpapīrs un špaktele! Iegādājieties nelielu špakteles iepakojumu un aizpildiet nelīdzenumus. Pirms krāsošanas uzsākšanas, noslīpējiet virsmu, lai tā būtu gluda, iegūstot perfekti vienmērīgu apdari.

9. Matēta vai glancēta krāsa
Krāsas spīdums parasti ir noradīts skalā no 1 līdz 100. Zemāki skaitļi ir matēti, bet augstāki – glancēti. Krāsojot sienas un griestus, parasti vēlams izmantot nedaudz blāvāku krāsu, savukārt glancētā krāsa ir piemērota virtuvēm un mitrākām telpām, jo spīdīgu krāsu ir vieglāk noslaucīt. Krāsojot sienas dzīvojamajā istabā un guļamistabā iekštelpās, 7 ir ļoti izplatīts spīdīgas krāsas skaitlis.

10. Izmantojiet labu otu vai rullīti
Lai krāsošana noritētu ātri un vienmērīgi, labākiem rezultātiem izmantojiet atbilstošu aprīkojumu. Pareizā veida ota vai augstākas kvalitātes rullītis ļaus darbam noritēt veikli un sniegs patīkamu rezultātu. Savukārt sliktas kvalitātes otas padarīs darbu neefektīvu, sniedzot nevienmērīgu rezultātu un, iespējams, otas nokritušie sariņi var iekļūt sienas krāsā. Jautājiet veikalā, kurš aprīkojums ir vislabāk piemērots jūsu izvēlētajai krāsai un krāsošanas apstākļiem.

11. Tiecieties pēc pilnības
Sienu pārkrāsošana sākotnēji var šķist vienkāršs process, taču tas var kļūt par smagu darbu. Nekad nesamierinieties ar viduvēju rezultātu! Jūs to nenožēlosiet. Vieglāk ir būt pilnīgam un darīt darbu pareizi nekā sākt visu no sākuma. Tāpēc esiet uzmanīgi un krāsu izvēlieties rūpīgi. Eksperimentējiet, aplūkojiet dažādus apgaismojuma apstākļus un visu kārtīgi apdomājiet. Kad darbs ir uzsākts, pārliecinieties, ka nekrāsojat pārāk ātri vai pavirši. Ja nepieciešamas divas vai trīs krāsas kārtas, nekrāsojiet par maz. Atcerieties uzturēt tā saucamo “slapjo malu”. Lai savienojums starp apžuvušu krāsu un svaigu krāsu nebūtu redzams, krāsojiet pāri jau nokrāsotajai slejai. Nesāciet krāsot vienlaikus no diviem dažādiem virzieniem. Ja jums ir jākrāso vairākas sienas, sāciet ar vienu sienu. Ja jūs pēc tam pamanīsiet, ka esat sabojājis krāsu, sasteidzot krāsošanas procesu, jūs nebūsiet pilnībā apmierināts.

Lai jums veicas!