Šodien plakātiem atlaide līdz 30%
Derīga pirkumiem vismaz 39 € vērtībā.
Mēs stādām kokus Brazīlijā

Mēs stādām kokus Brazīlijā

Gallerix atbalsta organizāciju Eden Reforestation Project (agrāk OneTreePlanted), kas visā pasaulē stāda jaunus kokus tādās valstīs kā Madagaskara, Kenija, Indonēzija, Filipīnas, Brazīlija un Nepāla. Katram mūsu ražošanā izmantotajam kokam mēs stādām divus jaunus. Tādā veidā mēs nodrošinām ilgtspējīgu ražošanu un to, ka mūsu planēta un mūsu ekosistēmas var funkcionēt gan šodien, gan nākotnē.

Mūsu jaunākais ziedojums Ēdenes meža atjaunošanas projektam ļauj organizācijai iestādīt aptuveni 6600 jaunu koku stādu. Esam izvēlējušies ziedot koku pārstādīšanas projektiem Brazīlijā.

 

Eden Reforestation Project

Eden Reforestation Project

 

Koku stādīšana Brazīlijā

Lauksaimniecības nozares izaugsme ir galvenais mežu izciršanas cēlonis Brazīlijā. Intensīvās lauksaimniecības tehnikas strauji degradē augsni, palielina siltumnīcefekta gāzu emisijas un apdraud tradicionālo grupu, pamatiedzīvotāju un kilombolu kopienu aizsardzību. Atjaunojot zemes gabalus Amazones, Serrado un piekrastē, mēs palīdzam atjaunot ekosistēmas, vienlaikus radot ekonomiskās iespējas apkārtējām kopienām.

Kāpēc koki ir svarīgi videi?

Koki palīdz attīrīt gaisu, ko elpojam, filtrē ūdeni, ko dzeram, un nodrošina dzīvotni vairāk nekā 80% pasaules sauszemes bioloģiskās daudzveidības. Meži nodrošina darbavietas vairāk nekā 1,6 miljardiem cilvēku, absorbē kaitīgo oglekli no atmosfēras un ir galvenās sastāvdaļas 25% no visiem medikamentiem. Vai esat kādreiz lietojis aspirīnu? Tas nāk no koka mizas.

Kokiem ir galvenā loma lietus ūdens uztveršanā un dabas katastrofu, piemēram, plūdu un zemes nogruvumu, riska mazināšanā. Viņu sarežģītās sakņu sistēmas darbojas kā filtri, noņemot piesārņotājus un palēninot ūdens uzsūkšanos augsnē. Šis process novērš ūdens slidkalniņu kaitīgo eroziju un samazina pārsātinājuma un plūdu risku. Saskaņā ar ANO Pārtikas un lauksaimniecības asociācijas datiem, nobriedis mūžzaļš koks katru gadu var uzņemt vairāk nekā 15 000 litru ūdens.

Viens koks var būt mājvieta simtiem kukaiņu, sēņu, sūnu, zīdītāju un augu sugu. Atkarībā no nepieciešamās barības un pajumtes dažādiem meža dzīvniekiem ir vajadzīgas dažāda veida dzīvotnes. Bez kokiem meža dzīvniekiem nebūtu kur saukt par mājām.

Koki palīdz atdzist planētu, absorbējot un uzglabājot savos stumbros, zaros un lapās kaitīgās siltumnīcefekta gāzes, piemēram, oglekļa dioksīdu, un izlaižot skābekli atpakaļ atmosfērā. Pilsētās koki var pazemināt apkārtējās vides temperatūru līdz pat 8° pēc Celsija. Tā kā vairāk nekā 50 % pasaules iedzīvotāju dzīvo pilsētās — paredzams, ka līdz 2050. gadam šis skaits pieaugs līdz 66 % — piesārņojums un pārkaršana kļūst par reāliem draudiem. Par laimi, nobriedis koks var absorbēt vidēji 22 mārciņas oglekļa dioksīda gadā, padarot pilsētas par veselīgāku un drošāku dzīvesvietu.